V článku najdete vše, co byste měli vědět předtím, než si pořídíte tuto letní bombu.

Poradíme s výběrem surfskatu a více se podíváme na zoubek otočným V-truckům, které ze surfskate prkna dělají opravdu jedinečnou desku.

Co je to surfskate?

Na první pohled vypadá jako obyčejný cruiser či skateboard a spoustu lidí by si ho mohlo splést s regulérní deskou. Ovšem při bližším zkoumání spodní strany desky by jste objevili otočné V-trucky, které zaručují právě tu onu magickou jízdu připomínající surfování na vodě.

Možnosti na Surfskatu. Zdroj: Omotg.com

Vznik V-trucků

Tyto trucky přišly na svět už v roce 2005, kdy jeden ze spoluzakladatelů firmy blbnul na skateboardu s kamarádem na ulici, kluci se na asfaltu snažili surfovat, ale prkno zničili. Kamarádi tedy skateboard odnesli domů a začali pracovat na prototypu prvního dříve ještě nevídaného – otočného V-trucku.

Prototyp prvního V-trucku. Zdroj: Surfskate.com

Jak V-truck funguje?

V-truck dneska. Zdroj: Surfskate.com

Dnes má za sebou V-truck dlouhou a komplikovanou dobu vývoje a technologie byla dotažena k naprosté dokonalosti. Na to že trucky vznikly v garáži, tak dobré ne? Princip funkce je ale vlastně jednoduchý. Přední truck je otočný o 360°. Mírnými náklony můžete tedy manévrovat s deskou a “plout”. Tento pohyb se dá také využít k “pumpování” a dosáhnutí vyšší rychlosti. Zadní truck zůstává u tradičního zpracování, jaké už známe delší dobu.

 

KOUPIT SURFSKATE – BOARDSTAR.CZ

Jízda na Surfskatu.

Jak už bylo zmíněno… Cílem Surfskatu bylo přenést pocit z jízdy na vlnách rovnou do ulic měst. Jízda je tedy pěkně divoká a připomíná surfing. Jak se může zdát, deska se tedy hodí primárně do parků a do bazénků. Ale tato deska je skvělý společník i na downhilly a hlavně na ten starý dobrý cruising do města, kdy určitě budete středem pozornosti, až si budete jen tak “bruslit” ulicemi.

Jaký vybrat surfskate tedy?

Surfskaty se mírně liší velikstmi, Obecně na klidný cruising po městě doporučujeme menší desku. Například – ZAK NOYLE TEAHUPOO

Pokuď hledáte něco na rychlou jízdu z pořádných kopců a nebo jste jen většího vzrůstu. Zkuste –  PREMIER BLUE

Všechny surfskaty jinak mají 63-65mm kolečka o tvrdosti 78A a ABEC7 nebo ABEC5 ložiska.

KOUPIT SURFSKATE – BOARDSTAR.CZ

 

Kategorie: NOVINKY

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

 

BS10V1020

NEVÍŠ JAKÝ VYBRAT SNOWBOARD?

NÁŠ CHATBOT MONTY TI POMŮŽE!