V článku najdete vše, co byste měli vědět předtím, než si pořídíte tuto letní bombu.

Poradíme s výběrem surfskatu a více se podíváme na zoubek otočným V-truckům, které ze surfskate prkna dělají opravdu jedinečnou desku.

Co je to surfskate?

Na první pohled vypadá jako obyčejný cruiser či skateboard a spoustu lidí by si ho mohlo splést s regulérní deskou. Ovšem při bližším zkoumání spodní strany desky by jste objevili otočné V-trucky, které zaručují právě tu onu magickou jízdu připomínající surfování na vodě.

Možnosti na Surfskatu. Zdroj: Omotg.com

Vznik V-trucků

Tyto trucky přišly na svět už v roce 2005, kdy jeden ze spoluzakladatelů firmy blbnul na skateboardu s kamarádem na ulici, kluci se na asfaltu snažili surfovat, ale prkno zničili. Kamarádi tedy skateboard odnesli domů a začali pracovat na prototypu prvního dříve ještě nevídaného – otočného V-trucku.

Prototyp prvního V-trucku. Zdroj: Surfskate.com

Jak V-truck funguje?

V-truck dneska. Zdroj: Surfskate.com

Dnes má za sebou V-truck dlouhou a komplikovanou dobu vývoje a technologie byla dotažena k naprosté dokonalosti. Na to že trucky vznikly v garáži, tak dobré ne? Princip funkce je ale vlastně jednoduchý. Přední truck je otočný o 360°. Mírnými náklony můžete tedy manévrovat s deskou a “plout”. Tento pohyb se dá také využít k “pumpování” a dosáhnutí vyšší rychlosti. Zadní truck zůstává u tradičního zpracování, jaké už známe delší dobu.

 

KOUPIT SURFSKATE – BOARDSTAR.CZ

Jízda na Surfskatu.

Jak už bylo zmíněno… Cílem Surfskatu bylo přenést pocit z jízdy na vlnách rovnou do ulic měst. Jízda je tedy pěkně divoká a připomíná surfing. Jak se může zdát, deska se tedy hodí primárně do parků a do bazénků. Ale tato deska je skvělý společník i na downhilly a hlavně na ten starý dobrý cruising do města, kdy určitě budete středem pozornosti, až si budete jen tak “bruslit” ulicemi.

 

 

Kategorie: NOVINKY

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021