V článku vám stručně shrneme, jak by měl vypadat longboard pro začátečníky, rozebereme si komponent po komponentu. Vedle samotné desky probereme kolečka, trucky i ložiska.

Pokud jste začínající jezdec a o longboardingu nemáte ani páru. Čtěte dále, dozvíte se podle jakých parametrů by nováčci měli volit longboard pro začátečníky.

Longboardových desek existuje opravdu šílené množství. Více informací o jednotlivých deskách najdete v našem průvodci charakterizující vlastnosti desek.

Ale nás dneska konkrétně bude zajímat deska jedna jediná, jde o první vyrobený longboard na celém světě. Ano je to právě  Pintail Longboard, který zmiňujeme také v našem průvodci v odkazu výše. Deska ve tvaru  ploché kapky s nakopnutým “tailem” (zadní patka), který vám dovolí i skákat, je pro začátečníky ideální. Deska je stavěná primárně na klidnou jízdu. Žádný spěch, žádný stres. Prostě klidné poježděníčko například po městě. Zároveň vám tento longboard pomůže lépe poznat svůj styl jízdy a kam se asi tak bude vyvíjet dále. Pintail je totiž i docela univerzální longboard, pro začátek zvládne základy téměř každého stylu jízdy. Ovšem pokud budete chtít už třeba slidovat, mohl by to být problém. Na to jsou jiné desky o kterých se v našem průvodci také dozvíte.

Ale zpět k Pintailu, deska se například hodí i na přešlapování. Tento styl jízdy je poslední dobou stále více a více oblíbený, zejména u dívek.

Délka pintail longboardu pro začátečníky

Na tom zas tolik nezáleží, ale stručně řečeno, do města vám postačí kratší deska, tam žádné pádlo nepotřebujete. Budete taky rádi za lepší mobilitu, když budete longboard potřebovat třeba přenést v ruce. Pokud jste spíš z venkova a máte za barákem nějaké pěkné kopečky, koukejte spíše po větší desce, která vám svojí horší skladovatelnost oplatí lepší stabilitou při rychlejší jízdě.

Jaké trucky by měl mít pintail longboard pro začátečníky?

Klasické reverse kingpin postavení je rozhodně nejlepší volba, ale s tím si nemusíte dělat tolik starosti, tyto trucky mají stejně téměř všechny typy longboardů. Můžete se ale také setkat s “trucky naruby” u hybridních longboardů, které jsou šroubovány z vrchní strany desky a jejich konstrukce vede skrz desku. Toto zajišťuje nižší těžiště a vyšší rychlost.

Kolečka na longboard pro začátečníky

Velikost koleček

Zde platí jednoduchá rovnice:

1) Větší kolečka vám dopřejí větší rychlost, ale než se na požadovanou rychlost dostanou, nějaký čas to trvá.

2) Menší kolečka naopak nejsou tak rychlá, ale za to mají perfektní akceleraci.

Na obrázku je myšlenka jednoduše znázorněna.

zdroj: warehauseskateboards.com

 

Tvrdost koleček

Měkká kolečka mají lepší přilnavost takže určitě koukat po longboardu s co nejměkčími kolečky, které vás pevně udrží na silnici.

Nejvhodnější ložiska na longboard

Ložiska se udávájí podle stupnice ABEC. Ložiska bychom ani tolik nevolili podle toho kolik máte s longboardingem zkušeností, ale spíš podle toho kolik si chcete za ložiska připlatit. Kvalita ložisek se udává podle stupnice ABEC Více informací o značení longboard ložisek a této stupnici najdete v našem průvodci výběrem longboard ložisek.

Pojdmě to tedy shrnout. Jak by měl ideálně vypadat longboard pro začátečníky?

Pro začátek doporučujeme longboard komplet!

Vypsali jsme zde nejvhodnější komponent po komponentu. Ale pokud jste opravdu začátečníci, doporčujueme spíše pořídit longboard komplet. Usnadníte si práci a zaručíte si s tím, že nepořídíte něco, co by vám do budoucna nemuselo úplně vyhovovat.

KOUPIT LONGBOARD PRO ZAČÁTEČNÍKY – BOARDSTAR.CZ

Tento  LONGBOARD GLOBE NEOLAS

je ideální deska pro uvolněnou jízdu a vhodná pro začátečníky zejména díky už několikrát zde zmiňovanému tvaru. Deska je kompletně sestavena a připravena k jízdě. Trucky jsou vybaveny GLOBE 70mm/83A kolečky. Tyto kolečka roztáčejí ABEC7 ložiska.

longboard pintail globe neolas

 

 Nyní už víte jak by měl vypadat ideální longboard pro začátečníky. Více informací o jednotlivých komponentech najdete v našem průvodci stavbou longboardu.

JAK SESTAVIT LONGBOARD

 

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021