Skateboard pro začátečníky

Dnes se vám pokusíme vysvětlit jaký vybrat skateboard pro začátečníky. Vysvětlíme si hezky jeden po druhém jaký zvolit nejvhodnější komponent. A vezmeme to stručně, v článku najdete hlavně výběr doporučených komponent pro začínající skateboardisty. Pokud si chcete o daných komponentech zjistit více, věnujte pozornost naší navigaci.

Skateboard deska pro začátečníky

Velikost desky

Velikost bychom měli chápat jako šířku desky. Každá velikost se hodí na jiný styl jízdy.

 

Na volné ježdění: Začátečníci, kteří chtějí jen tak šoupat nohama by  měli volit desku širší, to vám garantuje lepší stabilitu. Ovšem je to velmi individuální. Pokud měříte 150cm a vážíte 50kg s postelí. volte menší desku, která vám zaručí lepší ovladatelnost. Konkrétně je dobré nevolit větší než 7,5″. Ovšem, pokud zapadáte tak nějak do průměru 70kg a 175cm, volte desku širší než je standard a to 8″ až 8,25″.

KOUPIT ŠIRŠÍ DESKU PRO ZAČÁTEČNÍKY – BOARDSTAR.CZ

 

Na triky: Pokud ovšem chcete už ze začátku tvořit nějaké triky, desku volte naopak menší. Určitě se vám bude skákat lépe na menší a lehčí desce, která nepostrádá mobilitu, než zkoušet první triky na nějaké těžké fošně. 

KOUPIT UŽŠÍ DESKU PRO ZAČÁTEČNÍKY – BOARDSTAR.CZ

Concave desky

Concave desky rozumíme jako prohnutí desky. Opět se dělí na několik různých tříd MELLOW, MEDIUM a STEEP. Medium Concave je nejpoužívanější a také nejvhodnější pro začínající jezdce. A to zejména díky zaručení vysoké pevnosti a stability desky.

Při výběru desky také nezapomeňte na výběr gripu. Začátečníci by měli  volit opět hrubší grip, který vaší nohu k desce doslova přilepí.

KOMPLETNÍ PŘEHLED PARAMETRŮ DESEK

 

Kolečka na skateboard pro začátečníky

U  skate kolečkek nás zajímají 2 parametry. Velikost a tvrdost koleček.

Velikost koleček

Stručně jasně. Pro začátečníky je dobré volit opět větší kolečka než je standard, zejména díky lepší stabilitě. Doporučené rozměry jsou 54mm – 59mm. Pokud  tedy nechcete hned úplně všude skákat a libujete si spíše v takovém tom městském poježděníčku. Je to nejlepší volba. Menší kolečka by na volnou jízdu byla příliš nepohodlná.

Tvrdost koleček

Tvrdost se značí číslicí od 70 do 100+ a písmenem A připadně B. Měkká kola mají nejlepší přilnavost. 78A až 87A je ovšem doména spíše longboardových koleček, proto na skateboard pro začátečníky doporučujeme kolečka  tvrdosti 88A až 99A. Kolečka s tvrdostí 100A a více využívají hlavně profesionálové.

Skvělá volba pro začátečníky

 

 

KOUPIT KOLEČKA PRO ZAČÁTEČNÍKY – BOARDSTAR.CZ

KOMPLETNÍ PŘEHLED PARAMETRŮ KOLEČEK

 

Trucky na skateboard pro začátečníky

Trucky jsou vlastně náprava skateboardu. Výběr trucků pro začátečníky bychom měli rozlišovat podle těchto parametrů.

Výška trucků

Dělí se na 3 kategorie. LOW (nízké), MID (střední), HIGH (vysoké). Výška trucků by se měla odvíjet od velikosti vašich koleček. Pokud jste tedy zvolili velikost koleček v rozmezí 54mm – 59mm. Doporučujeme trucky o klasické MID (střední výšce).

Šířka trucků

Zde se toho taky moc nevymyslí. Pokud už máte zvolenou námi doporučenou desku, šířka trucků by desce měla odpovídat. Takže k  8″ desce logicky patří 8″ trucky. Můžou být menší odchylky, chybu neuděláte ani 7,75 či 8,25 trucky. Problém je v tom, že spoustu výrobců skateboard trucků má svoje vlastní hodnoty, které udávají jejich rozměry. Proto pro někoho může být volba šířky trucků trošku problém. My vám v tabulce shrnujeme velikost trucků a vhodnou odpovídající velikost desky.

 

Tyto trucky od  jsou skvělá koupě pro začátečníky.

KOUPIT TRUCKY PRO ZAČÁTEČNÍKY – BOARDSTAR.CZ

KOMPLETNÍ PŘEHLED PARAMETRŮ TRUCKŮ

 

Ložiska na skateboard pro začátečníky

Kvalita ložisek je udávána stupnicí ABEC.

Pro začátečníky se jako nejlepší volba jeví ABEC5, zejména díky jejich pořád dostupné ceně a všestranosti. Ovšem uplně nejlepší volbou jsou ložiska BONES REDS. Tato firma nepoužívá sice stupnici ABEC. Ale kvalitou ložiska odpovídají lepším ABEC5. BONES jsou nezničitelná ložiska vhodné pro začátečníky.

 

 KOUPIT LOŽISKA PRO ZAČÁTEČNÍKY – BOARDSTAR.CZ

KOMPLETNÍ PŘEHLED PARAMETRŮ LOŽISEK

 

Podtrženo sečteno, zde jsou v tabulce shrnuty všechny komponenty ideální pro začínající skateboardisty.

 

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021