Čtěte dále pokud sháníte snowboard komplet nebo nevíte jak správně vybrat snowboard, článek popisuje naprosté základy, podle kterých bychom se měli řídit.

Výběr správného prkna je velmi důležitý. Každý by měl svoje vysněné prkno vybírat právě podle jeho tělesných proporcí, další rozhodující pravidlem je, jestli vůbec máte se snowboardingem už nějaké zkušenosti a nebo jestli s tímto sportem začínáte. Nyní se podíváme na parametry, podle kterých bychom se měli řídit při výběru snowboardu.

 V první řadě jde o vás! Tedy o vaší hmotnost.

Každý Snowboard má určitou toleranční hmotnost – to co tedy snese. Pokud jste většího vzrůstu a překročili byste jeho váhovou toleranci, hrozí poškození prkna. Pokud by jste na zvolený  snowboard byli příliš lehcí, prkno by se při jízdě dostatečně neprohnulo a vy byste jeho vlastnosti tak nemuseli využít na maximum. Doporučujeme na tuto problematiku brát zřetel. Nikdo pak nechce mít z prkna lyže, že ne?

 Snad ještě důležitější je délka prkna.

Délka snowboardu musí odpovídat vaší výšce. Řídíme se pravidlem,  že snowboard by měl sahat někam mezi bradu a nos. Pokud tohle pravidlo nedodržíte, jízda pro vás bude doslova peklem. Příliš krátké prkno se s vámi bude v oblouku přetáčet a jízda po hraně se změní ve smýkání ze strany na stranu. Naopak pokud jste malé špejličky budete mít s příliš dlouhým prknem problémy s ovladatelností. Dostat se do oblouku pro vás bude znamenat něco jako twerkování s pneumatikou od traktoru kolem pasu.

 Šířka prkna

Jestli chcete po prvním zatočení zůstat zapíchnutí hlavou ve sněhu, doporučujeme snowboardy o šířce lyží. Samozřejmě o tyhle problémy pochopitelně určitě nestojíte. Šířka snowboardu je tedy dalším velmi důležitým parametrem. Pokud máte velikost nohy UK 10,5 (EUR 45) a větší, měli byste při výběru prkna koukat po širších, tzv. wide snowboardech. S takovým prknem budete schopni krájet oblouky, aniž by jste skončili zabodnutí ve svahu. Existují  i snowboardy ve verzích mid-wide (mírně širší prkna) a superwide (široká prkna pro opravdu velká chodidla). Takže pokud máte velkou nohu… Ehm.. pořiďte si superwide prkno.

 Co takhle tuhost?

1. Pokud se snowboardingem začínáte, doporučujeme měkčí prkna. Jsou snadno ovladatelná a při chybce hned neletíte na kokos. Ovšem pozor na vysoké rychlosti. Snadno by se vám to mohlo vymstít. Jeden ostřejší oblouk ve vysoké rychlosti na měkčím prkně by vás mohl snadno uzemnit. Proto jsou v tomto případě spíše doporučovány tvrdší prkna.
2. Pokud už jste tedy ostřílení jezdci a jezdíte rychleji, zvolte tvrdší prkno. Jsou vhodné na agresivní jízdu, lépe drží na hraně, zejména při vysokých rychlostech. Všechno je tedy závislé na vašich zkušenostech a stylu jízdy.

KOUPIT LEVNÝ SNOWBOARD KOMPLET – BOARDSTAR.CZ

Nenašli jste vhodnou desku?

Zkuste našeho chatbota, který vám sám doporučí konkrétní snowboard podle vašich parametrů!

ZJISTIT VÍC O CHATBOTOVI

Můžete si snowboard postavit samozřejmě sami od základů, včetně vázání, v tomto případě doporučujeme využít našeho průbodce stavbou snowboardu.

Aktualizace 2019

Tak co vybraný prkno? nezapomeň na vázání. Nyní bychom doporučili asi Burton Step on, které testujeme v naší recenzi.

JAK SESTAVIT SNOWBOARD

 

Existují samozřejmě i snowboardy speciálně určené pro ženy.

Prkna jsou tedy přizpůsobené ženské postavě, aby pro něžné pohlaví byla jízda co nejkomfortnější.

Dámské snowboardy jsou užší, zpravidla i měkčí, inzerty (závity pro přichycení vázání) jsou oproti pánské variantě snowboardu posunuty o několik milimetrů blíže středu.

Pokud sháníte speciálně prkno do prašanu zkuste našeho průvodce výběrem FREERIDE PRKNA .

 Jestliže si doma chcete navoskovat snowboard, nebo nabrousit hrany, zkuste také náš článek věnovaný PÉČI O PRKNO.

Nebo několik důvodů, proč jsou SNOWBOARDY BURTON  právě to nejlepší, co můžete pořídit

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021