Poradíme jakou vybrat snowboard desku.

Snowboard deska je základní kámen a zřejmě by jste výběru správného prkna měli věnovat co nejvíce úsilí.

 Snowboard deska

Desku volíme podle čtyř parametrů, které už jsme si rozepsali v článku  “Snowboard”. Nyní se podíváme na to, jak prkno vybrat přesně podle stylu vaší jízdy. Jaká snowboard deska pro vás bude nejvhodnější?

Snowboardové desky se dělí na 3 základní typy podle stylu jízdy: Allaround, Freestyle a Freeride.  V tabulce si nyní stručně shrneme na jaké koniny jsou tyto prkna ideální.

Typy prohnutí  desek – jaká snowboard deska je pro vás nejideálnější?

Prkna jsou také rozdělená podle prohnutí desky. Jsou 4 možnosti se kterými se můžeme setkat. – Camber, Rocker, Flat a Hybrid

snowboard deska

Pro začátečníky doporučujeme Rocker. (Při menší chybce se hned nevyštípete.)

Z levnějších desek doporučujeme Ride Agenda.  tato deska nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon, disponuje rocker prohnutím LowRize pro surfové oblouky bez zachytávání, odolnými sidewally Ptex a kvalitním jádrem Foundation.

Každopádně bezkonkurenčně nejlepší Rocker prkno je Lib Tech Sk8 BananaJe vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročílé jezdce, snowboard je na trhu už pár let a tu dobu získal hromadu ocenění. Nejskvělejší vychytávkou tohoto banánu je technologie Magne-Traction®, která poskytuje prkno prkno hravou jízdu, snadno proplouvá prašanem a zamezuje kousání hran. A to je jen jedna z mála skvělých věcí, které tento snowboard nabízí!

snowboard deska

Pro profíky je dobré volit zase Camber. (Více se kouše hrana.)

Konkrétně  mezi nejlepší levnější Camber prkna patří například Gravity BanditDeska zvládá jízdu v jakémkoliv terénu a je chráněno proti poškození na překážkách díky ABS sidewall technologii.

Nitro T1 17 z drazších Camber prken se hodí spíše do snowparku, díky hranám RailKiller Edges, které zajistí ježdění na railech bez zasekávání hran.  ale nebude mu vadit ani jízda volně po sjezdovkách. Proto ho také volíme jako nejlepší Camber prkno letošní sezony.

snowboard deska

Poslední typem desky je Flat, toto prkno nemá žádné prohnutí. (Vhodné do kteréhokoliv terénu, ale hlavně na bedny do parku.)

Velmi dobrý a levný flat snowboard je Palmer Flash twin. prkno dominuje především jednodušše opravitelnou Isospeed 4400 skluznicí. Je pohodlný a hodní se na všechny styly jízd. Nyní ho můžete dokonce pořídit se skvělou slevou 60%.

 Vysoce odolné s velmi snadno opravitelnou skluznicí jsou prkna od Burtonu. Prkna je ideální pro začínající a středně pokročilé jezdce. Také je velmi stabilní a jezdec se na něm hned od začátku cítí uvolněně. Jeho tvar pomáhá při přechodu z oblouku do oblouku a zajišťuje uvolněnou jízdu. Zkuste také náš článek věnovaný prknům Burtonkde popisujeme všechny technologie, kterými prkna od Burtonu oplývají.

snowboard deska

Pak tu máme Hybrid, tento typ desky kombinuje Rocker a Camber.

 

snowboard deska - typy desek

Typy prohnutí desek popsané výše

Aktualizace 2021

Pokud máš vybranou desku, nezapomeň kouknout i po vhodném vázání. Co třeba letošní megahit Burton Step on?

KOUPIT SNOWBOARDOVOU DESKU – BOARDSTAR.CZ
 

ZPĚT NA PRŮVODCE VÝBĚREM PRKNA

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021