Vítejte u průvodce který vám poradí jak sestavit Longboard. Nebudeme zdržovat a vrhneme se na věc.

Longboard se skládá z několika částí, pokud chcete o konkrétním komponentu vědět více informací, věnujte pozornost naší navigaci. Věříme, že vám náš průvodce správně poradí jak sestavit longboard a budete s výběrem vaší desky snů spokojeni. V případě individuálních dotazů vám rádi poradíme osobně klidně i s konkrétní deskou, stačí nám napsat na chatu a nebo e-mail.

 Deska

Nejdůležitější je rozhodně deska, longboardy jsou s námi už přes 50 let a za tu dobu longboardovová deska urazila obrovský kus cesty. V nabídce je nespočet variant, různé typy prohnutí, desky jsou vyrobeny z rozdílných materiálů a také jsou k dostání v hromadě tvarových provedení. stručné shrnutí zpracování desky a charakteristiky jednotlivých tipů najdete v našem článku věnovanému výběru longboardové desky.

 

JAK VYBRAT LONGBOARD DESKU
 

Trucky

Longboardové trucky to mají trošku složitější než klasické skateboardové, nabízí totiž ještě navíc vedle tradičního “vertical kingpin” ještě navíc “reverse kingpin” provedení. Více o tomto rozdělení a mnohem více se dozvíte v našem článku zaměřeném na longboard trucky.

JAK VYBRAT LONGBOARD TRUCKY
 

Kolečka

Stará dobrá Polyurethanová kolečka, jako by to bylo nedávno co se kluci z týmu ZEPHYR jako první na světě proháněli právě na těchto kolečkách. Dodnes nebyl tento zázračný materiál překonán a je stále hojně využíván k výrobě koleček po celé planetě. V článku vám vysvětlíme, jaký je rozdíl mezi center-set, off-set a side-set tipem kolečka. Také rozebereme doporučené tvrdosti a velikosti koleček. Více informací se dozvíte v našem článku zaměřenému na longboard kolečka.

JAK VYBRAT LONGBOARD KOLEČKA

 

Ložiska

Ložiska jsou speciálně u longboardů velmi důležitá, pokud chcete vyvinout co největší rychlost, měli by jste ložiska s co nejlepší přesností výroby. Stupnice podle které se tato přesnost výroby charakterizuje se nazýva ABEC. V článku najdete charakteristiky jednotlivých ABEC tříd a také přehledné porovnání v tabulce.

JAK VYBRAT LONGBOARD LOŽISKA

 

KOUPIT LONGBOARD – BOARDSTAR.CZ

Nyní už víte jak sestavit longboard, pokud vás zajímají další průvodci, stačí přejít do příslušných sekcí.

JAK SESTAVIT SKATEBOARD

JAK SESTAVIT LONGBOARD

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021