V článku vám shrneme jak by měl vypadat ideální longboard pro holky.

Longboard je u dívek stále více a více populární. Poslední dobou téměř každé léto longboarding zažíval doslova boom. Letos to zřejmě nebude jiné. Nebudeme zdržovat a vrhneme se rovnou na věc. Pojdme si tedy říct jaký vybrat longboard pro holky.

Jaký je tedy nejvhodnější longboard pro holky?

U dívek je stále populárnější hybridní longboard. Zřejmě to bude díky jejich dokonalé pružnosti a všestranosti použití. Ale hlavně, že hybridní longboardy jsou o něco měnší a tudíž vhodnější pro něžné pohlaví.

Co je hybridní longboard?

Hybridní longboard a jeho drop-through trucky. Zdroj: Warehauseskateboards.com

Jde o desku menších rozměrů, která má ale jednu na první pohled patrnou vlastnost. Trucky využívaji technologie Drop-Through a  jsou namontované seshora desky, tudíž vedou skrz celé prkno. Sníží se tak těžiště o celou tloušťku desky. Což je další výhoda, protože longboard tím zaručuje lepší stabilitu. Což dívky určitě ocení. Deska má také díky této konstrukci výřezy na kolečka, aby nedošlo kontaktu koleček s deskou, kvůli nižšímu těžišti. Jak už jsme zmiňovali, hybridní longboard širkou možnost využití. Pokud dívka s longboardingem začíná, tato deska se hodí opravdu na všechny styly jízd. Hybridní longboard je vhodný na klasickou freeride jízdu, ale snese i carving, či dokonce downhillové sjezy.

Pokud vás zajímají další typy desek na našem trhu. Mrkněte na náš článek shrnující a charakterizující všechny typy desek.

KOMPLETNÍ PŘEHLED LONGBOARD DESEK

Příklad skvělé hybridní longboardové desky pro dívky, které právě začínají.

Tato deska od Globe je ideální pro začínající dívky, zejména díky pružnější desce.

 

KOUPIT LONGBOARD PRO DÍVKY – BOARDSTAR.CZ

Holky, pokud se vám hybridní longboard nezamlouvá, zkuste klasický Pintail longboard.

Jde o první desku na světě. Podobá se surfařským prknům, takže využívá klasického kapkovitého tvaru desky a zadní patky s nakoupnutým “tailem”, který je ideální na skákání. Je to obecně nejdoporučovanější longboard pro začínajíci jezdce. Více o volbě správného Pintailu píšeme v našem průvodci výběrem desky pro začátečníky. Velice oblíbeným je u dívek v poslední době i Surfskate.

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021