Helma na skateboard - jakou vybrat

Při jízdě na skateboardu, ať už na rampách, ve skateparku a nebo prostě jen tak po městě, bychom neměli zapomínat na to nejdůležitější. Ochranu vaši hlavy – tu vám zajistí jedině kvalitní helma na skateboard.

Většina jezdců tento problém neřeší. Ovšem to je velká chyba a nemusíme rozebírat, k jakým úrazům při skateboardingu dochází. Málo jich není. Pokud se skateboardingem začínáte, nebuďte blázni a nějakou helmu na skateboard si pořdite. My se nyní podíváme, jak by jste s při výběru helmy správně postupovat.

Předtím, než si řekneme, jaká helma na skateboard je ideální, měli by jste si odpovědět na tyto otázky.

zdroj: destroyerequipment.com

Mohlo by vás také zajímat.

Jak zvolit správnou velikost helmy?

Helma na skateboard by vám měla sedět. Svůj obvod hlavy změříte jednoduše krejčovským metrem, jako je znázorněno na obrázku. Pokuste se metr nepřekrucovat, tím snáze dosáhnete přesnějšímu měření. Při měření obvodu hlavy budete zřejmě potřebovat asistenci. Není to žádná sranda. 😉 Podle obvodu velikost helmy poté snadno porovnáte, eshopy mají vlastní tabulky.

Co je to dvojitá velikost a vyjímatelná výstelka?

Některé skateboardové helmy mají tzv. dvojitou velikost. To způsobuje vnitřní výstelka, která je vyjímatelná. Nenechte se proto zmást, když prodejce uvádní například velikost XSS/XS. Znamená to, že v případě vyjmutí výstelky se objem helmy zvětší. Některé helmy jsou navíc vybaveny náhradními výstelky, které lze kombinovat.

zdroj: allsportprotection.com

Solidní helma s kvalitní výstelkou se prostě hodí.

Nemít tady ten týpek helmu, hlava se mu rozlouskne jak skořápka. Takhle to vše skončilo ještě s úsměvem na tváři. 

Jakou teda vybrat správnou helmu na skateboard?

Doporučené modely skateboardových helem.

Helma na skateboard DC ASKEY 3

Skateboardová helma od vysoce kvalitního a spolehlivého výrobce. Značka DC se na trhu pohybuje už řádku let, přesněji je tu s námi od roku 1994. Specializují se na street boty, snowboardy, ale i příslušenství v podobě chráničů a helem.

Helma disponuje lehkou konstrukcí a vyjímatelnou pratelnou výstelkou. Navíc splňuje bezpečnostní normu ČSN EN 1078 (832166) Více se dozvíte zde na odkazu o technických normách. Helma má 11 větracích otvorů a je vhodná spíše pro dospělé.

Naše hodnocení
Ochrana 100%
Praktičnost 90%

Helma na skateboard TSG EVOLUTION SOLID

TSG je firma skládající se z profesionálních skateboardistů, snowboardistů, freeskierů a BMX driverů. Tato partička vyvíjí helmy a ochrané prostředky, přesně tak jak, by to uživatel chtěl. Mrkněte na jejich stránky. Helma jinak splňuje opět bezpečnostní normy, stejně jako DC a navíc je k dostání v několika barevných provedení.

Pokud sháníte helmu vhodnou pro děti, doporučujeme sáhnout po TSG Nipper. Tato helma dosahuje stejných kvalit jako TSG evolution, avšak nabízí se v menších rozměrech. 

Naše hodnocení
Ochrana 100%
Praktičnost 85%

KAM DÁL?

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021