Jak voskovat snowboard.

Máte vybrané prkno, ale nedokážete mu dopřát správnou péči? Čtěte dále! V článku se dozvíte, jak správně voskovat snowboard a brousit hrany.

Potřebné náčinní

V první řadě budete potřebovat nějaké to nářadíčko. Pokud se tedy pouštíte do připravy vašeho miláčka na zimu, rozhodně by vám něměly chybět tyto nástroje: vosk, žehlička, korek, kartáč a škrabka.

Vosk:

Bez kvalitního vosku žehličku do ruky ani neber! Určitě vybírejte vosk, který je určený přímo na ošetření snowboardových skluznic, žádné svíčky a podobné vychytávky Ládi Hrušky, vzhledem k tomu, že svíčka v dnešní době je téměř ze všeho možného kromě vosku, tak místo skluznice budete mít možná tak něco jako rozpálený asfalt. Jednoduše řečeno – desku zalepenou jako pusu malýho Pepíka co snídal kaši. Kvalitním voskem snowboardu dopřejete tu nejlepší péči. Určitě si dejte pozor na výběr vosku podle teploty sněhu. V dnešní době ale můžete bezproblému použít univerzální vosk, pokud nevoskujete na závody.

Doporučuji vosky například od značky BURTON, poslední léta mažu právě vosky od této značky a nemůžu si stěžovat. Každopádně chybu neuděláte asi u žádného vosku, určenému na skluznice.

Žehlička:

Tento nástroj nám pomůže vosk správně nanést na skluznici a následně rovnoměrně rozetřít. Jen pozor na domácí žehličky, tyto  pomůcky vyřaďte ze seznamu jako první. Vy potřebujete ideálně opět žehličku určenou právě na skluznice prken. Vyhnete se spálení skluznice a zničení babiččiny žehličky.

Škrabka, korek a kartáč:

Poslední nástroje, díky kterým dokončíte své dílo je právě tato svatá trojice. Škrabkou se seškrabává přebytečný vosk, kartáčem čistí skluznice a korek slouží k závěrečnému leštění.KOUPIT NÁŘADÍ K PÉČI O PRKNO – BOARDSTAR.CZ

 Voskování snowboardu

Postavte si prkno nejlépe mezi dvě židle skluznicí nahoru.

Voskování

Jako první, než začneme s voskováním, zkontrolujte si jestli máte čistou skluznici, ta totiž musí být dokonale čistá! Pokud tomu tak není  pusťte se do čištění. V dalším kroku nastartujte a naštelujte žehličku svisle nad prkno, aby jste vosk mohli otírat o rozpálenou Ironku. Vosk nechte kapat na skluznici. Poté rozetřete. Jezděte žehličkou pokud možno co nejrychleji, ať si nespálíte skluznici.

Škrábání

Pak je třeba vychladnutý vosk co nejdříve seškrábnout. Díky tomu dojde k zaplnění všech rýh na skluznici. Pokud chcete mít prkno lesklé, hladké a co nejmenší odpor, doporučuji stahovat vosk směrem od špičky k patce prkna.

Leštění

Nakonec vyleštíme skluznici pomocí hadříku a nebo korku. Některé typy vosků jsou určeny jen k tzv: “vtírání” do skluznice, k tomuto způsobu sice nepotřebujete žehličku, ale tato praktika také není tolik efektivní. Proto doporučuji jít na to pěkně po staru pomocí žehličky, několikanásobná trvanlivost aplikace za to určitě stojí!

Pokud pořád nevíte jak na to, Julia vám to názorně ukáže. 🙂

Video samozřejmě neberte nějak vážně.

Broušení hran

Toto doporučuji jenom ostříleným boardistům, v dnešní době je lepší hodit snowboard spíše do servisu, kde se vám o správné nabroušení hran kluci postarají. Ale kdyby náhodou jste měli zájem zkusit si to doma sami, zde je stručný popis, jak na to a nepodělat to.

Váš největší kámoš bude jednosečný pilník – vzhledem k tomu že má pouze jednoduché drážkování, nikoliv křížené, bude to pro vás zřejmě nejbezpečnější. Tento pilník odebírá jen malé množství kovu. Dejte  pozor aby jste si nezbrousili úhel hran. Pilník držte naplocho a pilujte od špičky k patce. Dbejte na úsek pod vázáním, tam na hrany působí nejvyšší tlak.

 

Kategorie: NOVINKY

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021