Vítejte u průvodce výběru longboardu. Nyní se ve stručnosti pokusíme shrnout to nejdůležitější co by jste měli při výběru Longboardu vědět. Longboard je třeba vybírat podle stylu vaší jízdy a co od prkna v daný okamžik očekáváte.

Desky se dělí na tyto typy.

Pintail Longboard

Pokud jste začátečník, určitě bychom uvažovali nad deskou typu “Pintail”

Pintaily jsou desky ve tvaru „kapky“.  Jedná se o vůbec  první longboard, který se kdy vyrobil a stala se z něj legenda mezi tvary. Tvar připomíná surf, z kterého také longboard vychází a proto se z něj stalo jednoduché přenášedlo z mezi bodem A a B. Tento tvar je ideální na ježdění po městě, přešlapování po desce a především pro pohodlnou jízdu – žádný spěch, párkrát se odrazím a jedu dál… Pintaily jsou nejpopulárnější typ longboardů na světě. Další podobný typ pintailu jsou MINI CRUISERS. Jsou to menší a skladnější  longboardy-skateboardy. Velkou výhodou těchto malých městských cruiserů je menší délka desky a menší provedení koleček a trucků. (lepší mobilita).  Dalším odvětvím Pintailů jsou desky úpravou s zvané Kicktail. Znamená to, že deska má mírně zvednutý “tail” a lze při jízdě zvednout přední kolečka a snadněji tak překonávat nerovnosti města jako jsou patníky, díry a větší překážky, které jen tak nepřejedete.

KOUPIT NEJLEPŠÍ PINTAIL LONGBOARD 2017 – BOARDSTAR.CZ
Longboard pintail

Hybridní Longboard

Pokud jste už mírně pokročílý a hledáte kompromis mezi rychlostí a pohodou, doporučujeme “hybridní longboardy”

Hybridní longboardy jsou především vyrobené z bambusu a laminátu a jsou to ty nejzábavnější longboardy na trhu. Díky těmto materiálům mají tyto desky neskutečné vlastnosti. Nabízejí totiž téměř neomezené možnosti v pružnosti, jízda na těchto prknech vám zaručí ůsmev na tváři… Mají skoro vždy vykrojení okolo koleček a v některých případech tzv. Drop Thru montování neboli díru v desce. Velká část longboardových desek má tento typ úpravy a je dobrý důvod proč. Díky montování trucku zeshora desky se těžiště celého kompletu sníží o tloušťku desky. Hybridní longboardy mají na desce výřezy pro kolečka, z důvodů montování trucků způsobem Drop-Thru, trucky jsou montovány ze shora desky. Kolečka jsou tak blíže u desky a výřezy v desce zabraňují kontaktu koleček s deskou. Díky způsobu uchycení trucků Drop-Thru mají desky větší stabilitu. A vy se tak můžete libovolně vyblbnout. Hybridní longboardy bývají i o něco kratší než ostatní longboardy, což umožňuje jezdci dělat podobné triky jako na skateboardu. Hybridní desky jsou vhodné na downhill, freeride či carving. Prostě univerzální longboard!

KOUPIT NEJLEPŠÍ HYBRIDNÍ LONGBOARD 2017 – BOARDSTAR.CZ
longboard drop thru

Slide Decks Longboard

Pokud už to máte trošku více zmáknuté a chcete provádět nějáké ty slidy je nejvhodnější deska typu “Slide decks”

Tyto longboardy jsou určené ke slidování či k freeridu. Jejich konstrukce se podobá skateboardům nebo hybridům, deska má však jiné vlastnosti. Jsou většinou tužší, mají hlubokou konkávu (prohnutí desky) aby vám ve slidu lépe držel pod nohama a někdy mohou mít i useknutou patku. Důvod těchto charakteristických prvků je naprosto jednoduchý, při slidováních ve vysokoých rychlostech potřebujete mít velmi pevnou desku kvůli stabilitě. Slide desky se můžou zařadit do 2 hlavních kategorií. Top Mount (montování ze spoda desky) a Drop Thru (jak už jsme si řekli o pár řádků výš – montování se shora desky)

KOUPIT NEJLEPŠÍ SLIDE DECK LONGBOARD – BOARDSTAR.CZ

Downhill Longboard

Pokud se považujete za profíky doporučujeme desky určené pro “Downhill”

Tyto desky jsou určeny pro opravdové milovníky rychlosti. Na longboardu můžete jet z kopce klidně i 100 km/h. Downhill deska je hodně podobná jako slide deska, co se týče tuhosti, akorát má několik velkých výhod, které jiné longboard desky nemají. Za prvé je konkáva jiná a přizpůsobená na takzvanou „tuck“ pozici, kdy se jezdec zabalí do vajíčka a snaží se pomocí co nejmenšího odporu vzduchu jet co nejrychleji. Tato konkáva dodává maximální pohodlí při sjezdech a abyste se vůbec udrželi na desce. Konstrukčně jsou tvrdší, váhově lehčí a čím dál častěji vyrobeny z bambusu nebo z laminátu. Také jsou převážně širší nez například „pintaily“

KOUPIT NEJLEPŠÍ DOWNHILL LONGBOARD 2017 – BOARDSTAR.CZ
Longboard downhill

zde je stručné shrnutí charakterizující všechny typy longboardů.

Pokud vás náš výběr TOP desek pro nadcházející sezónu neuchvátil, můžete si longboard vybrat na vlastní pěst.

KOUPIT LONGBOARD – BOARDSTAR.CZ

 Chci vědět z čeho z čeho se můj longboard skládá.

 JAK SESTAVIT LONGBOARD

Pokud vás nebaví šoupat nohama, zkuste našeho průvodce výběrem elektrického longboardu. A jestliže hledáte něco nového zkuste SURFSKATE!

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021