Máte už přečtený článek o tom, jak by měl vypadat ideální Snowboard komplet? Sháníte snowboardové prkno, vázání a boty? Nevíte jak sestavit snowboard? Věnujte pozornost naší navigaci!

Pokud netoužíte po snowboardovém kompletu, ale spíše  pokoukáváte po něčem individuálním a chcete si snowboard postavit sami dle vlastní libosti, nejvíce pozornosti byste měli věnovat výběru samotné desky, poté je samozřejmě velmi důležité vázání a nakonec nás zajímají boty. Zkrátka vám poradíme jak sestavit snowboard úplně kompletně se vším všudy.

Dnes je na trhu velká kopa typů desek, různé typy prohnutí, rozdílné tuhosti a rozdílné tvary snowboardů můžou v hlavě udělat guláš kdekomu. Vázání už na trhu také není jen jedno, jako to bývalo za dávných časů, máme různé typy od “měkkých” až po “tvrdé” vázání, různé velikosti a poměrně širokou škálu pružnosti. Boty mají několik typů utahování, různé tuhosti a tak dále… My vám pomůžeme tento problém vyřešit. Poradíme s výběrem ideálního snowboardu a všech doplňků, potřebných k jízdě.

K jednotlivým částem se dostanete přes navigaci.

Deska

První prkno dle některých zdrojů vzniklo díky šikovnosti Shermana Poppena už někdy v roce 1965. První snowboard na světě se nazýval Snurfer, šlo vpodstatě jen o desku bez vázání. –  Více o vzniku prvního prkna se dozvíte v článku Snowboarding History. Nás nyní ale budou zajímat prkna ze současnosti, o výběru toho správného se dozvíte v našem průvodci.

 

JAKOU VYBRAT SNOWBOARD DESKU

Vázání

S prvním pevným vázáním přišel  roce 1983  Jeff Grell. Vázání skutečně stabilně  spojovalo nohy jezdce s prknem. S tímto vázáním bylo možné ovládat prkno i na tvrdém a nerovném sněhu a ve velkých rychlostech. Nyní vám ale poradíme opět s výběrem současného vázání, stačí jen následovat našeho průvodce.

 

JAKÉ VYBRAT SNOWBOARD VÁZÁNÍ

Boty

V minulosti to tak komplikované nebylo, žádné speciální boty k dostání nebyly, každý se prostě na prkně šoupal v čem ho napadlo, Bohužel dnes je to mnohem komplikovanější. S výběrem bot vám proto poradíme v našem průvodci.

 

JAKÉ VYBRAT BOTY NA SNOWBOARD

 

 


Pokud sháníte speciálně prkno do prašanu zkuste našeho průvodce výběrem FREERIDE PRKNA .

Jestliže si doma chcete navoskovat snowboard, nebo nabrousit hrany, zkuste také náš článek věnovaný PÉČI O PRKNO.

Nebo několik důvodů, proč jsou SNOWBOARDY BURTON  právě to nejlepší, co můžete pořídit.

 

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021