Jakou vybrat skateboard desku

Pokud nevíte jakou vybrat skateboard desku, rádi vám poradíme a objasníme nejdůležitější parametry, v případě dalších dotazů nás kontaktujte na chatu, nebo napište e-mail.

Skateboard deska je logicky nejdůležitější součást celku, než začnete koukat po různých prknech, měli by jste věnovat pozornost především těmto parametrům.

Šířka desky

Velikost skate desky volte samozřejmě dle šířky, délka v tomto ohledu není až tak důležitá. Šířka se udává v palcích a závisí především na vašich tělesných proporcích a stylu ježdění. Logicky platí, že větší jezdci (rozuměj těžší, vyšší, s velkou nohou) a ti, co jezdí převážně bazény nebo vert preferují širší desky díky lepší stabilitě. Přesně naopak to mají kolegové streeteři. Ti šoupou nohy na menších deskách, získají tak lepší mobilitu při skákání.

Nose & Tail – přední a zadní patka

Většina desek, které jsou u nás k dostání mají  téměř stejně velké přední i zadní patky. Tudíž je “nose” a “tail” u hromady desek dosti podobný. Ovšem malinké rozdíly zde jsou. Pokud chcete desku určenou na triky a skákání, doporučujeme streetové prkno, tyto prkna mají větší “nose” a zaručují tím lepší stabilitu při odrážení a tricích. Ovšem tímto parametrem bychom se přílíš nezabývali, pokud si rozmyslíte, že zrovna větší “nose” nechcete, stačí prkno otočit a můžete frčet dál. Na samotnou jízdu to nemá absolutně žádný vliv.

Concave – prohnutí desky

Velmi důležitým parametrem u skateboardové desky je také concave. Jde o prohnutí desky do tvaru písmene “U” Po celé délce prkna. Díky concave vlastně můžete snadněji zatáčet, prohnutí vám také garantuje lepší kontrolu desky. Concave se dělí na tyto 3 tipy.

Grip

Při výběru desky také nesmíte zapomenout na grip.

Vyběr gripu je spíše o vkusu, vybírat můžete to co se vám nejvíce líbí. S tím chybu rozhodně neuděláte. Snad jen třeba zmínit, že logicky na rychlejší a agresivnější jízdu je třeba pořídit nějaký hrubší grip, který vám zajistí, aby noha na desce neklouzala. Vyštípat se při 90km/h kvůli kluzkému gripu rozhodně není nic příjemného. I když to je doména spíše Longboardů. 

KOUPIT DESKU – BOARDSTAR.CZ
Nyní už víte jakou vybrat skateboard desku, můžete se vrátit na průvodce výběrem skateboardu.

 

VRÁTIT SE ZPĚT NA PRŮVODCE VÝBĚREM SKATEBOARDU

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021