V článku si popíšeme jakou vybrat elektrickou jednokolku.

Elektrická jednokolka už dneska není sci-fi, nyní se podíváme na výběr nejlepších elektrických jednokolek na trhu!

Co je vlastně elektrická jednokolka?

Princip je podobný jako u hoverboardů, ovšem zde je jízda o něco náročnější na balanc, gyroskopy vás sice dokážou bez problémů udržet, ale dvě kola u hoverboardů jsou v tomhle prostě lepší.

Výhody a nevýhody elektrických jednokolek oproti hoverboardům.

Levná kvalitní elektrická  jednokolka pro začátečníky.

Airwheel X3 – 130

elektrická jednokolka airwheelLegenda

Značka Airwheel je velký hráč v průmyslu elektrických jednokolek,  má už skvěle zajetou pověst a jde opravdu silný a kvalitní brand. Firma byla založena roku 2004 v USA s globální vizí rozšířit se do celého světa s cílem prodávat dostupné a kvalitní elektrické “vozítka”. Nyní výrobky od značky Airwheel používá přes 30 milionů lidí ve 168 zemích světa. Airwheel také od roku 2015 investoval nemalé peníze do výzkumu IOT senzorů a robotiky. Model X3 – 130 se specializuje hlavně na kvalitu a dostupnost, jak už jsme zmínili výše. Dostanete tedy slušnou jednokolku, za rozumné peníze.

Skvělé technologie

Airwheel x3 – 130 využívá také kinetické energie při jízdě z kopce a během brždění, takže můžete čtrnáctikilometrový dojezd na jedno nabití docela slušne prodloužit. Airwheel x3 – 130 není věkově omezen a naučit se na tom zvládnete za jedno odpoledne. Výhodou je možnost dodatečné montáže balančních koleček, které vám pomůžou nerozbít si kokos. Bezpečnostní opatření v okamžiku seskočení je samozřejmost. Jednokolka pozná, že je bez jezdce a automaticky okamžitě zastaví, vypne motor a začne pípat. Vodotěstnost IP 56 také není na škodu, například při jízdě v mokrém prostředí. Ovšem do sněhu jednokolku moc nedoporučujeme. Superrychlé nabíjení je taky jednou z největších chloub Airwheel X3 – 130. I když dojezd tedy není v porovnání s ostatními jednokolkami nejvyšší, právě doba nabíjení 60 – 80 minut a k tomu ještě rekuperace vše kompenzuje.

 Naše vlastní hodnocení: 

 

KOUPIT NA ALZA.CZ

Elektrická jednokolka Střední třídy se skvělým designem.

Fastwheel Eva

elektrická jednokolka fastwheel evaPortal?

Co se vám vybaví při pohledu na tuto elektrickou jednokolku? V nás teda evokuje pocit, že má cosi společného s turretou z videohry Portal. Jednokolka zvládá náročnější terén, navíc dosahuje rychlosti až 20km/h, což už je dost slušné. Navíc se nemusíte bát, protože bezpečnou jízdu vám zajistí gyroskopické udržování předozadní rovnováhy. Na této jednokolce je navíc možné i couvat. K tomu všemu Eva má i Bluetooth, takže můžete sledovat všechny parametry jako je výdrž baterie, nebo například rychlost, jednoduše ve svém smartphonu. Dokonce můžete i nastavit omezení maximální rychlosti. Což se hodí hlavně v případě, kdy na jednokolce necháte jezdit své dítě.

Praktičnost

Kdyby jste náhodou narazili na překážku, která by Evě mohla způsobit potíže, díky chytrému madlu Evu snadno vezmete do ruky a přenesete jako tašku. Navíc Eva obsahuje přední LED světlo, které najde své uplatnění hlavně při jízdě v noci. Na zadním displeji je možné sledovat kapacitu baterie. Bohužel toto není možné během jízdy, leda že by jste byli schopni otočit hlavu o 180°. To je ale asi tak jedinná vada na kráse této futuristické jednokolky.

Ověřená kvalita

Kvalitu podtrhuje baterie od Samsungu, která zajišťuje dojezd až 30km! Ovšem záleží na terénu, váze jezdce a dalších parametrech.

Naše vlastní hodnocení: 

 

KOUPIT NA ALZA.CZ

Technologicky nejdokonalejší a nejspolehlivější elektrická jednokolka na našem trhu.

Ninebot by SEGWAY One S2

Pod křídly firmy Segway – největšího výrobce elektrických dopravních zařízení.

Ninebot je jedno z největších jmen mezi osobními elektrickými vozítky. Ptáte se proč? Důvod je prostý, Firmu Ninebot nedávno odkoupila jedna z největších firem zabývající se vývojem osobních elektrovozítek, tou firmou je Segway. Proto nejspíš spolehlivější a kvalitnější elektrickou jednokolku na našem trhu nenajdete, Segway už má s vývojem těchto vozítek zkušeností víc než dost.

Dokonalost sama o sobě

Ninebot by SEGWAY One S2 tedy splňuje naprosto vše co od moderní elektrické jednokolky můžete čekat. Zpracování a celkový design je na skvělé úrovni, nejedná se o žádné plastové krámy nebo hračky. Navíc v balení dostanete tréninkové kolečka, takže v začátcích s nemusíte bát, že si rozbijete kokos a jednokolku poškrábete.  Chloubou Ninebot by SEGWAY One S2 je také Lithium-iontová baterie, která zajišťuje dojezd až 30km. Stav baterie, ujetou vzdálenost a ostatní parametry můžete pohodlně sledovat na vašem smartphonu. Přes mobil můžete Ninebot dokonce i zamknout nebo nastavit rychlostní omezení, podobně jako u Fastwheel Eva.

Bezpečnost především

Ninebot by SEGWAY One S2 byl obdařen speciálně navrženými pneumatikami a dokonalou ergonomií, širší pedály s protiskluzovou vrstvou vám taky pomohou k pohodlnější jízdě. Brzdovou signalizaci zajišťuje osvětlění pomocí 20ti LED diod. Navíc pomocí smartphonu a chytré aplikace můžete měnit i samotnou barvu osvětlení.

Naše vlastní hodnocení: 

 

KOUPIT NA ALZA.CZ