Poradíme jaké vybrat skateboard ložiska

Skateboard ložiska jsou vedle koleček, trucků a samotné desky také velmi důležitý komponent. Na výběru ložisek se bude odvíjet vaše rychlost jízdy a tím pádem tedy točivost koleček. Zde není moc co rozebírat. Jednoduše řečeno, čím víc si připlatíte, tím víc muziky dostanete. V článku se vám pokusíme vystihnout charakteristiky jednotlivých druhů  ložisek. a objasníme jaké vybrat skateboard ložiska.

Ložiska

Průměr je u všech ložisek stejný, s tím si protentokrát nemusíte dělat starosti. Nás zajímá přesnost výroby, to tady právě hraje největší roli!  (Řídíme se podle stupnice ABEC). Obecně platí, že čím je číslo ABEC vyšší, tím menší tření a vyšší rychlost ložiska vyvíjejí. Číslo ABEC je většinou vyražené na ložisku. Nejhorší jsou ložiska s označením ABEC1. Nejlepší v této kategorii je ABEC9. Pak už můžeme narazit jen na keramická ložiska, což jsou absolutní vrchol. Většinou se to ovšem odvíjí na ceně.

jaké vybrat skateboard ložiska

složení skateboardového ložiska

 

V tabulce můžete vidět výhody a nevýhody daných ložisek.

Velmi kvalitní ložiska má pod palcem  firma Bones. Jejich “Reds” jsou ideální zlatý střed.

KOUPIT LOŽISKA BONES – BOARDSTAR.CZ

Nyní už víte jaké vybrat skateboard ložiska, můžete se tedy vrátit na našeho průvodce výběrem skateboardu nebo vyzkoušet dalšího průvodce věnovaného například Longboardům.

VRÁTIT SE ZPĚT NA PRŮVODCE VÝBĚREM SKATEBOARDU

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021