Burton Step on recenze

V recenzi se podíváme na zoubek snowboardovému vázání a botám Burton Step on, které je tu s námi od konce zimní sezóny 2018. Tenkrát to byl těžkej masakr a hned po uvedení bylo všude beznadějně vyprodané. Nyní e-shopy začaly revoluční vázání a boty opět naskladňovat. Zaslouží sí ale vázání opravdu takovou pozornost? Změní nové vázání pohled na snowboarding? To vše se dozvíte v našem článku. – pokud jste nedočkavci a neradi čtěte, můžete přejít rovnou k finálnímu hodnocení.

Jak systém Burton Step on funguje?

Začneme hezky od začátku a než se pustíme do testu, tak si vázání podrobně představíme. Pokud už víš jak vázání funguje, klidně přejdi rovnou k recenzi, kde podrobně popisujeme naše zkušenosti.

Na počátku byly strapy, ale teď už nejsou!

Přesně! Vázání Burton Step on nemá žádné strapy, tím se od tradičního vázání liší asi nejvíce. Díky tomu vázání působí ultra elegantně a velmi lehce. Zkrátka jak z jiný planety. A věř tomu, že na sjezdovce díky tomu narazíš na spoustu pomatených pohledů na tvoje prkno!

Díky Step On® systému je nazouvání boty do vázání ultrarychlé a pevně drží.

burton step on vazani cerne
Vázání Burton step on pro muže v černém provedení

Ke správnému fungování je třeba koupit i spešl boty

Teď si asi říkaš, že to je všechno hrozně hezký, ale jak sakra v tom může držet noha? No… Držet tam bude jen v kombinaci se speciálníma botama, který jsou taky docela jinej vesmír, protože se (jak jinak) od obyčejných snowboardových bot celkem dost liší. Boty jsou totiž dodávány s BOA® beztkaničkovým zavazovacím systémem, který funguje přesně tak jednoduše, jak zní. Zapomeň na šmodrchanice z tkaniček a jejich rozvazování ze zamrzlých hrudek. Burton Step On boty, se ti utáhnou doslova samy, poté co lehce poštěluješ dvě kolečka (pro spodní a horní část), na která se navíjí lanka a botu utahují. Lehký jak facka.

burton step on boty cerne
Bota Burton Step on pro muže v černém provedení

Jak se do vázání nastupuje a jak vystupuje?

Nastupování

Nastupování do vázání je velmi jednoduché a rychlé. Dost podobné nazouváním lyží. Botu do vázání nazuješ jen přidupnutím. Nemusíš se vůbec ohýbat a utahovat strapy. Celé video zde.

nastupovani do vazani burton step on

Vystupování

Vystupování je taky sranda. Stačí zatáhnout za páčku u paty a nohu s lehkým náklonem z vázání vytáhneš. Přesněji si dané úkony můžeš prohlédnout na gifu. Celé video zde.

burton step on vystupovani cropped

Burton Step on a naše zkušenost

V následujících řádcích jsme vázání testovali samostatně. Recenze obsahuje náš vlastní názor na vázání, které do světa snowboardingu přináší slušné inovace, avšak rozhodně není dokonalé a nějaké chybky jsme bohužel našli.

Když se nám vázání dostalo pod ruce v první řadě nás zaujala jeho lehkost. Nahodili jsme tedy vázání na naše testovací prkno a vyrazili někam do sněhu vyzkoušet co snese. V říjnu jsme si museli sice drobet povyrazit, ale spásu jsme přeci jenom nakonec našli.

Test vázání

Jízda byla opravdu intuitivní. Vázání nohu pevně drží a nedochází k žádným nežádoucím pohybům a posunům boty jako u běžnýho vázání se strapy. První dojmy byly trochu rozpačitý a pořád se nám hlavou honilo, jestli si při prvním oblouku na svahu si nezlomíme nohu po náhodném vypnutí nohy z vázání. To se ale ani jednou nestalo… Bota ve vázání prostě drží jak přitlučená. Propojení boty s prknem je prostě dokonalý. To se děje především díky speciálnímu systému, který botu uchytává na patě, vlevo a vpravo.

Tady se dostáváme k menší nedokonalosti, kterou si vázání Burton Step on nese sebou. Pokud nosíš dlouhé kalhoty, které zasebou vláčíš po zemi, tak budeš mít problém s upínáním boty do vázání na zadní straně na patě. Takže na to bacha. Jízda v prašanu je taky skvělá. Některý zlý jazyci se snažili tvrdit, že jakmile se ti dostane do upínacího systému na patách sníh, tak nastává problém. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že obavy jsou zbytečné a i po pár úmyslných testech a procházce v hlubokém sněhu upínání boty do vázání fungovalo bez problému.

burton step on recenze nastup do vazani
Nastupování do vázání po troše cviku nezabere ani pár vteřin
Boty s utahovacím systémem BOA®
Vázání vypadá velmi lehce

Upínání boty do vázání... Jak to funguje?

Popíšem jak se snowboardová bota do vázání vlastně zapíná. Zpočátku to chtělo trochu cvik. Ale po čase, až se to naučíš, tak si tě tvý kámoši lyžaři zamilujou, protože už nebudeš v partě na svahu dělat tu kotvu, na kterou se vždycky čeká, než nazuješ prkno.

Trvalo asi půl dne, než jsme chytili správnej styl a nazouvání boty do vázání totálně ovládli. Nazouvání boty do vázání je opravdu tak jednoduché, jako to vypadá na gifu výše. Je třeba si jen pohlídat konektor na patě a s lehkým náklonem přidupnout nohu do vázání. Více řešit netřeba. Odepínání boty z vázání vyžaduje trochu více interakce. Je třeba zatáhnout za páčku u paty, čímž povolíš konektor na patě  a pak už stačí jen nohu lehce naklonit a vytáhnout. Beztkaničkový zavazovací systém je už jen třešníčka na dortu, která vázání dotahuje k dokonalosti. Utahování boty pomocí BOA® systému je intuitivní a nemáme co vytknout.

burton step on recenze vazani packa
Páčka pro odepínání boty
Zadní konektor na botě
Boční konektor na botě

Závěr testu a finální hodnocení

Jízda na snowboardu s vázáním byla přesná jak nikdy. V životě jsme na nohou neměli něco tak vyladěného. Pravda… našly se nedostatky s občasnými potížemi při zapínání zadního konektoru na patě, ale po vyhození dlouhých kalhot, který už stejně nejsou v módě se to dá ovládnout. Další nevýhodou je bohužel o něco vyšší cena.

KLADY

ZÁPORY

Často kladené dotazy na vázání a boty Burton Step on

1) Jaký je rozdíl mezi kolekcí Burton step on 2018 a burton step on 2019?

K dispizici je kolekce z roku 2018 i 2019. Rozdíl mezi kolekcí 2018 a 2019 není kromě lehkých designových změn téměř žádný.

2) Je vázání burton step on vhodné pro začátečníky?

Prkno s vázáním Burton Step on je velmi hravé. Jezdec má nad prkem maximální kontrolu. Tudíž nemůžeme vyloučit, že by vázání nebylo pro začátečníky vhodné.

Kde koupit vázání a boty Burton Step on?

V České republice není moc e-shopů, které vázání prodávájí, ale například na boardstar.cz ho můžete získat s 10% slevou pomocí slevového kódu.

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021