Vítejte u průvodce, který vám stručně a jasně popíše jak sestavit skateboard.

Tento rozcestník by vám měl říct na co je třeba si dát pozor při stavbě vlastního prkna a na jaké parametry se nejvíce zaměřit. – Stačí přes naší navigaci přejít na jednotlivé komponenty skateboardu. Věříme, že díky nám si poskládáte svůj skateboard snů. V případě dotazů a nejasností vám s výběrem poradíme také na našem chatu nebo nám můžete napsat e-mail. Rádi vám poradíme jak sestavit skateboard osobně.

Pokud jste nováček a sháníte spíše komplet. Informace najdete v sekci Skateboard.

Deska

Nejkvalitnější skateboardové desky jsou z kanadského javoru. Ty levnější se vyrábí z čínského javoru, nebo z buku či dubu. Desky se skládají z vrstev, těch bývá 5 až 9.  U desky nás zajímá šířka, concave, “nose” a “tail. Samozřejmě při výběru také nesmíme zapomenout na grip! Více informací o výběru ideální desky, zjistíte v našem článku, kde se všem těmto parametrům podíváme na zoubek a porovnáme vše v přehledných tabulkách.

 

JAKOU VYBRAT SKATEBOARD DESKU

 

Trucky

Trucky ke skateboardu neodmyslytelně patří, jde vpodstatě o nápravu skateboardu, vyrábí se z různých materiálů a v různých výškách a šířkách. Podíváme se také na Baseplate, Hanger, Kingpin, a Axle. Více informací o rozdělení trucků a všech jejich parametrů v našem článku.

 

JAKÉ VYBRAT SKATEBOARD TRUCKY

 

Kolečka

U skateboard koleček nás zajímá zejména velikost a tvrdost, objasníme si vliv těchto parametrů na styl jízdy. Každý jezdec preferuje totiž něco jiného. většina dnešních koleček je vyrobena z polyuretanu. Více informací o rozdělení velikosti a tvrdosti koleček najdete v našem článku.

 

JAKÉ VYBRAT SKATEBOARD KOLEČKA

                   

             

Ložiska

Ložiska jsou také velmi důležitá, kvalita ložisek udává vaší rychlost jízdy, Ložiska jsou rozdělena do tříd ABEC1-9. Nejšpičkovější jsou keramická ložiska. Zde platí pravidlo, že čím víc investujete, tím více pojedete! Více informací o ložiskách a jejich ABEC rozdělení najdete v našem článku.

 

JAKÉ VYBRAT SKATEBOARD LOŽISKA

 

 

Nyní už víte jak sestavit skateboard, můžete zkusit také naše další průvodce.

JAK SESTAVIT SNOWBOARD

JAK SESTAVIT LONGBOARD

 

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021