Vítejte u průvodce, který vám stručně a jasně popíše jak sestavit skateboard.

Tento rozcestník by vám měl říct na co je třeba si dát pozor při stavbě vlastního prkna a na jaké parametry se nejvíce zaměřit. – Stačí přes naší navigaci přejít na jednotlivé komponenty skateboardu. Věříme, že díky nám si poskládáte svůj skateboard snů. V případě dotazů a nejasností vám s výběrem poradíme také na našem chatu nebo nám můžete napsat e-mail. Rádi vám poradíme jak sestavit skateboard osobně.

Pokud jste nováček a sháníte spíše komplet. Informace najdete v sekci Skateboard.

Deska

Nejkvalitnější skateboardové desky jsou z kanadského javoru. Ty levnější se vyrábí z čínského javoru, nebo z buku či dubu. Desky se skládají z vrstev, těch bývá 5 až 9.  U desky nás zajímá šířka, concave, “nose” a “tail. Samozřejmě při výběru také nesmíme zapomenout na grip! Více informací o výběru ideální desky, zjistíte v našem článku, kde se všem těmto parametrům podíváme na zoubek a porovnáme vše v přehledných tabulkách.

 

JAKOU VYBRAT SKATEBOARD DESKU

 

Trucky

Trucky ke skateboardu neodmyslytelně patří, jde vpodstatě o nápravu skateboardu, vyrábí se z různých materiálů a v různých výškách a šířkách. Podíváme se také na Baseplate, Hanger, Kingpin, a Axle. Více informací o rozdělení trucků a všech jejich parametrů v našem článku.

 

JAKÉ VYBRAT SKATEBOARD TRUCKY

 

Kolečka

U skateboard koleček nás zajímá zejména velikost a tvrdost, objasníme si vliv těchto parametrů na styl jízdy. Každý jezdec preferuje totiž něco jiného. většina dnešních koleček je vyrobena z polyuretanu. Více informací o rozdělení velikosti a tvrdosti koleček najdete v našem článku.

 

JAKÉ VYBRAT SKATEBOARD KOLEČKA

                   

             

Ložiska

Ložiska jsou také velmi důležitá, kvalita ložisek udává vaší rychlost jízdy, Ložiska jsou rozdělena do tříd ABEC1-9. Nejšpičkovější jsou keramická ložiska. Zde platí pravidlo, že čím víc investujete, tím více pojedete! Více informací o ložiskách a jejich ABEC rozdělení najdete v našem článku.

 

JAKÉ VYBRAT SKATEBOARD LOŽISKA

 

 

Nyní už víte jak sestavit skateboard, můžete zkusit také naše další průvodce.

JAK SESTAVIT SNOWBOARD

JAK SESTAVIT LONGBOARD

 

Souhrn
Datum
Popis
Nejlepší skateboard komponenty
Hodnocení autora
51star1star1star1star1star