Snowboard

Základní parametry, podle kterých bychom měli vybírat prkno najdete v našem článku SNOWBOARD.

Pokud si chcete Snowboard vybrat od základů, včetně vlastního vázání a bot, doporučujeme přejít na  našeho průvodce, kde najdete i porovnávací tabulky různých typů desek –  JAK SESTAVIT SNOWBOARD.

Pokud sháníte speciálně prkno do prašanu zkuste našeho průvodce výběrem FREERIDE PRKNA .

 Jestliže si doma chcete navoskovat snowboard, nebo nabrousit hrany, zkuste také náš článek věnovaný PÉČI O PRKNO.

Nebo několik důvodů, proč jsou SNOWBOARDY BURTON  právě to nejlepší, co můžete pořídit.

Historie snowboardingu

historie snowboardingu

první snowboard na světě

Dle některých zdrojů vynalezl snowboard Sherman Poppen v roce 1965 pod názvem Snurfer (kombinace anglických výrazů snow a surfer). Snurfer neměl vázání a v roce 1966 se ho prodalo na půl milionu kusů. Utah nicméně tvrdí, že první snowboardy byly vyvinuté na počátku 70. let právě v tomto americkém státě. Dle jiných zdrojů vynalezl snoboarding Jake Burton Carpenter, zakladatel společnosti Burton Snowboards, nebo Tom Sims, zakladatel Sims Snowboards.
Jedním z pionýrů však byl bezpochyby surfař Dimitrije Milovich. Ještě během studií sjel kopec na servírovacím tácu z restaurace a v roce 1971 si nechal patentovat první snowboard. V roce 1972 založil v americkém Utahu firmu Winterstick, jeho první snowboardy byly kombinací surfařských prken a lyží. Jake Burton jako první přidělal na snurfery vázání a začal je vyrábět z laminovaného dřeva. Tom Sims na to šel od skateboardu, k němuž místo koleček přidělal lyžiny. Technologii převzatou z výroby lyží nicméně u snowboardu zavedl Burton v roce 1980. O pět let později bylo možné snowboardovat jen ve 39 ze zhruba šesti set zimních středisek v USA.
Na přelomu století byl snoboarding jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportů a v roce 2008 dosáhly příjmy snowboardového průmyslu 487 milionů dolarů.

 

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021