JAKÉ VYBRAT SLUNEČNÍ BRÝLE

Žádnej skejťák, vlastně ani nikdo jiný by neměl výběr slunečních brýlí brát na lehkou váhu. Přímé sluneční záření může způsobit zánět rohovky a nebo pálení očí. Však se s tím určitě každý setkal. V těch nejhorších případech může dojít ke vzniku šedého zákalu nebo dokonce i rakoviny. Sluneční brýle by měl nosit prostě úplně každý. Pokud to budete brát vážně a zvolíte správný typ brýlí, nemusíte se o své oči obávat. My se v článku nyní podíváme na ty nejstylovější brýle, které nejen, že ti spolehlivě ochrání oči před slunečním svitem, ale zároveň v nich budeš vypadat přísně krutě.

Než si řekneme jaké vybrat sluneční brýle, každý by si měl položit tyto konkrétní otázky.

Polarizované sluneční brýle či ne?

Polarizované brýle ocení nejen skateboardisti, ale především řidiči a nebo třeba rybáři. Díky speciálním čočkám polarizované brýle dokážou sluneční paprsky odrážet lépe než běžné sluneční brýle. Na obrázku je to nejvíce vidět na vodní hladině. při pohledu do vody přes polarizované brýle se hladina tolik neleskne. Ale aby člověk dokázal ocenit výhody polarizovaných brýlí, musí si to vyzkoušet na vlastní oči.

Pohled skrz polarizované čočky

Jaký typ materiálu zvolit při výběru slunečních brýlí?

Většina brýlí se kterými se setkáte je vyrobena z polykarbonátu. Jak obroučky, tak sklíčka. U kvalitnějších brýlí pak najdete obroučky z grilamidu a nebo kovové. Dále polykarbonátové sklíčka naplněná melaninem. Zde záleží na tom jaký máte rozpočet, brýle z grilamidu a kovová bývají cenou jinde, než klasické polykarbonátové. V poslední době se také rozmohly dřevěné brýle.

Jaká barva sklíček u slunečních brýlí?

Pokud hledáte dostatečnou ochranu před sluncem vyvarujte se brýlím s barevnými sklíčky. Zejména světle modrá, růžová, oranžová, atp. Tyto odstíny oči zbytečně unavují a proti přímému slunci nejsou příliš vhodné. Ideálním odstínem sklíček je tmavší barva, nejlépe černá. Každé sklíčka, které u nás zde koupit jsou vybaveny minimálně základním UV – 400 filtrem.

TAK TEDY JAKÉ VYBRAT SLUNEČNÍ BRÝLE?

VANS SPICOLI 4 SHADES

Klasické stylové sluneční brýle, který tě oslní hustým stylem 80. let. Firma Vans opět dokázala to, že segment nižší střední třídy patří jim. Máte před sebou dostupné brýle, které jsou populární po celém světě.

"Nikdy neumírající klasika"

Brýle jsou kompletně vyrobené z kvalitního polykarbonátu. Samozřejmě splňují standardní normu ochrany před sluncem UV – 400. Na Běžné nošení či jako módní doplněk skvělé brýle za férovou cenu. Brýle jsou UNISEX a padnou na většinu obličejů. Navíc jsou na boardstar.cz k dostání v různých barvách a variantách.

Naše hodnocení
Design 80%
Ochrana před sluncem 65%
Kvalita 75%

ELECTRIC KNOXVILLE MATTE BLACK

Electric je tu s námi už od roku 2000. Jde o kvalitní značku, která se zaměřuje na sluneční brýle vyšší třídy. Bohužel o třídu výš je i jejich cena.

"Alternativa Vansek pro bohatší"

Brýle jsou kompletně vyrobené z kvalitního vstřikovaného grilamidu, což slibuje o něco větší pevnost, než u klasických polykarbonátových brýlí. Garantují 100% UV ochranu před sluncem a to nejen díky čočkám napuštěnými melaninem. Bohužel u tohoto konkrétního modelu chybí polarizace, což je u brýlí v této cenové kategorii jediná nevýhoda. S polarizačním filtrem je k dostání tento model.

Naše hodnocení
Design 88%
Ochrana před sluncem 95%
Kvalita 100%

VANS SPICOLI 4 SHADES - POLARIZED

"Polarizované Vansky!"

Jde o stejné provedení jako u prvních vansek, akorát kvalita zpracování trochu pokulhává, brýle naopak umí nabídnout polarizační filtry, ale nejde o nějaké převratné čočky. U tohoto modelu bohužel klesla kvalita na úkor polarizačního filtru. Pokud hledáte levné polarizované brýle. Tohle je možnost pro vás, ale doporučujeme si za kvalitní polarizované brýle, které po roce nevyhodíte připlatit nějakou tu korunku navíc.

Naše hodnocení
Design 65%
Ochrana před sluncem 85%
Kvalita 45%

SPY HELM SOFT MATTE BLACK - HAPPY LENS

"Kvalitní polarizace za rozumnou cenu"

Kvalitní polarizované brýle od výrobce SPY, zaměřující se také na snowboardové zimní brýle. Zde dostáváme polarizaci v podobě technologie “Happy lens“, kde čočky propouští jen určité “dobré” sluneční paprsky, zbytek blokují. Co se zpracování týče, brýle jsou stejně jako Electricy vyrobeny z kvalitního vstřikovaného grilamidu. Brýle se hodí na běžné nošení, sport a v tomto případě i to rybaření. Navíc celkem za rozumnou cenu. Z tohoto výběru brýlí je to náš typ.

O jedinečné technologii Happy lens  a jak funguje najdeš více v tomto “veselém” videu.

Naše hodnocení
Design 88%
Ochrana před sluncem 100%
Kvalita 95%

KAM DÁL?

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021