Poradíme s výběrem správného snowboard vázání.

Snowboard vázání je při výběru prkna velmi důležité, je třeba brát ohledy na výběr správné tuhosti vázání s ohledem k vaší hmotnosti.

Vázání

 Dělí se na dva typy:

Měkké

Toto vázání se klasicky skládá z patky (highback) a základny (baseplate). Botu do něj nasouváme seshora a pevně připevníme dvěma stahovacími pásky. Pak tu máme spojené vázání. “Revolucionáři”  jsou v tomto ohledu ve firmě Flow, kde spojili dvě přezky dohromady a vyřešili nazouvání boty zezadu přes sklopnou patku. Díky tomuto systému se Vázání Flow nazouvá mírně rychleji než klasické,  ale jen za optimálních sněhových podmínek na sjezdovce, kde se vám na zadní patku nebude lepit sníh a kousky ledu, to jste potom vlastně v pytli a je vhodné s sebou vozit fén na baterky. Osobně doporučujeme klasické staré dobré měkké vázání.

Vysoce kvalitní, vhodné na všechny styly jízd a poměrně levné vázání určené pro začátečníky je Burton Freestyle. Vázání odpustí chyby a je opravdu to nejlepší, co může začínající jezdec pořídit. Je také vybaveno FullBED odpružením, který chrání nohy na nerovném povrchu a měkkým polstrováním popruhů, které zajistí celodenní komfort

Tvrdé

Vázání pro tvrdolíny! Na toto vázání se používají speciální boty podobné lyžákům.  Jsou k prknu přichycené velmi pevně, podobně jako u lyží. Píšu pro tvrdolíny, protože toto vázání už se dneska téměř nepoužívá.

Pružnost

Další parametr, který nás u vázání zajímá je pružnost. Dneska má ale každá firma jinou stupnici, takže více informací budete muset hledat u konkrétních značek vázání. My vám alespoň v tabulce shrneme obecný flex vázání. Užívá se stupnice od 1 do 10.

Následně by vás určitě měla zajímat velikost vázání.

Velikost vázání se udává podobně jako velikost oblečení: S, M, L, XL. S a M jsou nejobvyklejší dámské velikost. XL zase ocení jezdci s velikýma nohama. Velikost vázání je jedním z parametrů, kvůli kterému  potřebujete mít dopředu vybrané boty.

Aktualizace 2021

Vyzkoušej novinku v podobě revolučního vázání Burton Step on! Mrkni na naší recenzi, kde jsme se rychleupínacímu vázání podívali na zoubek.

KOUPIT SNOWBOARDOVÉ VÁZÁNÍ – BOARDSTAR.CZ

ZPĚT NA PRŮVODCE VÝBĚREM PRKNA

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021