Penny board

V článku si představíme retro prkno, které je poslední léta vysoce populární hlavně u mladších jezdců a dívek. Penny board je využíván k rychlému přesunu po městě, k vyblbnutí ve skateparcích a nebo také jen jako módní doplněk. Penny board se stal doslova fenoménem.

Co je to Penny board?

Pennyboard vznikl kombinací malé  plastové desky s klasickými “cruiser” polyuretanovými kolečky, které můžeme najít i na klasických longboardech.

Vznik Penny boardu

Malý plastový skateboard se v hlavě zrodil Benovi Mackayovi, který v roce 2010 založil firmu Penny Skateboards. Nápad mu přivodil dárek od otce, v podobě malého plastového cruiseru, který od něj Mackay dostal ve svých pěti letech. První plastové boardy totiž vznikaly už po roce 1973. Ovšem tenkrát šlo o jakýsi noname brand.

KOUPIT PENNY BOARD – BOARDSTAR.CZ

Z čeho se skládá Penny board?

Výběr penny boardů není tak složitý, ve většině případů lze prkno pořídit jako komplet, ale máte možnost poskládat si i svůj vlastní penny board dle libosti.

Deska na Penny board

Malá deska, která je k dostání ve 3 různých velikostech (22″, 27″ a 36″ u penny longboardů, ale záleží na výrobci… Můžete narazit i na úplně odlišné velikosti) je vyrobená z vysoce kvalitního plastu (tvrzený polypropylen). To desce dodává nesmírnou pevnost a flexibilitu. Deska je velmi lehká, takže se na cruising do města hodí ještě více, než samotné longboardy. Vrchní povrch desky disponuje speciální “waffle” texturou, která zajišťuje stabilitu a nedovolí vám jen tak z penny boardu sklouznout. Desky penny boardů jsou dostupné v obrovském množství barev.

penny board barvy desek

Zdroj: theharlow.net

 

Trucky na Penny board

Trucky Penny boardů jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hliníku. Jejich úlohou je pochopitelně propojit kolečka a desku. Trucky se skládají ze 2 částí. Baseplate, který je přišroubován k desce a Kingpin, na kterém je postavena osa (Hanger), nebo také (Axle), což by byla celková šířka trucků i s kolečkama. Mezi Kingpinem a Baseplatem jsou Bushingy. Které svojí tuhostí rozhodují o tom, jak váš Penny Board bude zatáčet. Mekčí Bushingy zajistí desce lepší schopnost zatáčet, ale ovšem za cenu horší stability.

 

Penny board slozeni trucku

Zdroj: pennyskateboards.com

Kolečka na Penny board

Klasická longboardová kolečka vyrobená z Polyurethanu. Mají plastové jádro a na 22″ a 27″ deskách průměr 59mm. U větších Penny Longboardů kolečka disponují průměrem 69mm. Obecně se u skateboardů a longboardů tvrdost koleček  pohybuje od 65A až po 100A. Více o tuhosti koleček si můžete přečíst v našem článku věnovanému skateboardovým kolečkámKonkrétně u Penny boardů je doporučená tvrdost koleček 83A. To zajišťuje ideální podmínky pro cruising po městě.

Zdroj: atbshop.co.uk

KOUPIT PENNY BOARD – BOARDSTAR.CZ

 

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021