Jaké vybrat boty na snowboard. Poradíme se všemi parametry.

Rozebereme všechny důležité parametry a pokusíme se vám nejvhodněji vysvětlit jaké vybrat boty na snowboard.

Boty

Ještě před vázáním byste měli vybrat správné boty. Na konci článku je vložena tabulka s velikostmi, ta by vám mohla pomoci. Doporučujeme kupovat boty minimálně o půl čísla větší než je vaše velikost nohy. Silnější ponožky by vám pak mohly v botě způsobovat poněkud hustou atmosféru. I když by bota měla po utažení dokonale sedět, neměla by se zvedat pata a celkově se noha nějak hýbat. Rozhodně by bota neměla ani tlačit! Proto tohle mějte na paměti. Doporučujeme vždy zkoušet obě boty.

Flex (tuhost) boty

Tuhost snowboardových bot souvisí s odvětvím, pro které jsou určeny. Pro freestyle jsou určeny boty měkčí, které dovolují větší volnost v ohybu přes jazyk boty. Na freeride, rychlou a agresivní jízdu jsou vhodnější boty tvrdší s větší oporou přes jazyk boty a v oblasti kotníku.

Tkaničky nebo systém rychlého utahování?

Pokud vás nebaví zavazovat si tkaničky, můžete sáhnout po systému rychlého utahování. Výhody oproti tkaničkám jsou zejména v rychlosti utahování a menší námaze při obouvání.  Některé systémy dokonce umožňují stahování nártové a holenní oblasti zvlášť. Tyto systémy jsou ověřené a funkční, ale bohužel i dražší.

Tak které?

Konkrétně velmi kvalitní a zároveň levné boty na tkaničky jsou Gravity Recon, boty jsou měkčí a vhodné pro začátečníky. Naopak rychloutahovací boty Burton Ruler sice nejsou nejlevnější, ale za to je to opravdová špička. Boty využívají velkou spoustu technologií a hodí se do jakéhokoliv terénu.

Aktualizace 2019

Vyzkoušet můžeš také novinku v podobě rychloutahovacích bot se systémem BOA, které s tebe v kombinaci s Burton Step on vázáním udělají snowboardového mága.

KOUPIT BOTY NA SNOWBOARD – BOARDSTAR.CZ
VRÁTIT SE ZPĚT NA PRŮVODCE VÝBĚREM PRKNA
 

Pokud už víte jaké vybrat boty na snowboard, můžete se podívat na další články věnované snowboardům a jejich doplňkům.

Pokud sháníte speciálně prkno do prašanu zkuste našeho průvodce výběrem FREERIDE PRKNA .

 Jestliže si doma chcete navoskovat snowboard, nebo nabrousit hrany, zkuste také náš článek věnovaný PÉČI O PRKNO.

Nebo několik důvodů, proč jsou SNOWBOARDY BURTON  právě to nejlepší, co můžete pořídit

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021