Jaké vybrat boty na snowboard. Poradíme se všemi parametry.

Rozebereme všechny důležité parametry a pokusíme se vám nejvhodněji vysvětlit jaké vybrat boty na snowboard.

Boty

Ještě před vázáním byste měli vybrat správné boty. Na konci článku je vložena tabulka s velikostmi, ta by vám mohla pomoci. Doporučujeme kupovat boty minimálně o půl čísla větší než je vaše velikost nohy. Silnější ponožky by vám pak mohly v botě způsobovat poněkud hustou atmosféru. I když by bota měla po utažení dokonale sedět, neměla by se zvedat pata a celkově se noha nějak hýbat. Rozhodně by bota neměla ani tlačit! Proto tohle mějte na paměti. Doporučujeme vždy zkoušet obě boty.

Flex (tuhost) boty

Tuhost snowboardových bot souvisí s odvětvím, pro které jsou určeny. Pro freestyle jsou určeny boty měkčí, které dovolují větší volnost v ohybu přes jazyk boty. Na freeride, rychlou a agresivní jízdu jsou vhodnější boty tvrdší s větší oporou přes jazyk boty a v oblasti kotníku.

Tkaničky nebo systém rychlého utahování?

Pokud vás nebaví zavazovat si tkaničky, můžete sáhnout po systému rychlého utahování. Výhody oproti tkaničkám jsou zejména v rychlosti utahování a menší námaze při obouvání.  Některé systémy dokonce umožňují stahování nártové a holenní oblasti zvlášť. Tyto systémy jsou ověřené a funkční, ale bohužel i dražší.

Tak které?

Konkrétně velmi kvalitní a zároveň levné boty na tkaničky jsou Gravity Recon, boty jsou měkčí a vhodné pro začátečníky. Naopak rychloutahovací boty Burton Ruler sice nejsou nejlevnější, ale za to je to opravdová špička. Boty využívají velkou spoustu technologií a hodí se do jakéhokoliv terénu.

Aktualizace 2019

Vyzkoušet můžeš také novinku v podobě rychloutahovacích bot se systémem BOA, které s tebe v kombinaci s Burton Step on vázáním udělají snowboardového mága.

KOUPIT BOTY NA SNOWBOARD – BOARDSTAR.CZ

VRÁTIT SE ZPĚT NA PRŮVODCE VÝBĚREM PRKNA
 

Pokud už víte jaké vybrat boty na snowboard, můžete se podívat na další články věnované snowboardům a jejich doplňkům.

Pokud sháníte speciálně prkno do prašanu zkuste našeho průvodce výběrem FREERIDE PRKNA .

 Jestliže si doma chcete navoskovat snowboard, nebo nabrousit hrany, zkuste také náš článek věnovaný PÉČI O PRKNO.

Nebo několik důvodů, proč jsou SNOWBOARDY BURTON  právě to nejlepší, co můžete pořídit

NEVÍŠ JAKÝ VYBRAT PRKNO?

Náš chatbot Monty ti pomůže

ZADEJ SVOJE PARAMETRY

Dostaň typ na ideální prkno!

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE!

bs10v1119

10% SLEVOVÝ KÓD

bs10v1119