Poradíme jaké vybrat skateboard trucky

Skateboard trucky jsou vedle samotné desky další důležitý komponent. Výběr vhodných trucků bychom neměli brát na lehkou váhu. V článku vám objasníme jaké vybrat skateboard trucky by byly ideální pro váš styl jízdy. Pokud budete mít dotazy, napíšte nám na chatu nebo email.

Trucky

Každý Truck se skládá z následujících částí – baseplate, kingpin, bushingy, hanger a axle.

Trucky často hrají větší roli, než si lidé připouští. Jejich hlavní funkcí je přirozeně držet celé prkno pohromadě, ale zároveň je nutné myslet na to, že právě trucky se starají o to, aby prkno co nejlépe zatáčelo. Věnujte proto pozornost silent blockům na kingpinu – hlavní ose trucků. Pokud jsou tvrdé – bude mít prkno lepší stabilitu, ale při manévrování si budete muset pomáhat nadzdvihnutím přední patky. Pokud jsou silentbloky měkké, prkno bude sice lépe zatáčet, ale bude méně stabilní.

Výška

První se podíváme na rozdělění výšky. Máme trucky  3 výškových kategorií: LOW (nízké), MID (střední) a HIGH (vysoké). Toto se samozřejmě odvíjí od velikosti vašich koleček. Velikost koleček se zase bude odvíjet od vašich vlastních preferencí. Nehezká představa je 58mm kolečko a LOW  trucky. Scénář při ostřejší zatáčce si může každý domyslet. Jednoduše skončíte s odřenou deskou, a v horším případě i rozseklým kolenem. Pokud máte doma nízké trucky a velké kolečka, můžete tento problém vyřešit koupí tzv. spacerů (podložky pod trucky), které zároveň mohou sloužit jako “matrace” pro vaši desku. Dosáhnete také delší životnosti desky, ale bohužel za cenu horší manévrovatelnosti.

Šířka

jaké vybrat skateboard trucky

Další parametr, který nás zajímá, je šířka trucků. Obecně se udává také v palcích a měla by odpovídat šířce desky. Zároveň je to právě ten nejdůležitější parametr, který nás zajímá při výběru trucků.

Proč na šířce tolik záleží? Kdybyste měli oproti desce příliš úzké trucky, tak by byl komplet vysoce nestabilní. Naopak příliš široké trucky na úzké desce nejsou to pravé na flipování. A navíc, proč mít komplet zbytečně těžší než je potřeba?

Baseplate, Hanger, Kingpin, Axle

Na baseplatu (podložky desky, která drží trucky u prkna), hangeru (náprava), kingpinu (šroub držící pohromadě baseplate a hanger), axle (osička v hangeru, na které jsou připevněná kolečka),  nás nejvíce zajímají dvě vlastnosti – váha a odolnost. Měly by být co nejlehčí a co nejodolnější.

Největším skokanem je v tomto ohledu firma Thunder. Nabízí superlehké a ultrapevné trucky vyrobené z titania. Osobně jsem při skládání posledního skateboardu použil pravě tyto trucky a oproti konkurenci jsou opravdu trochu jinde. Uplně na samé technologii jsou i trucky Theeve. Tyto trucky v nabídce boardstaru najdete také.

KOUPIT TRUCKY – BOARDSTAR.CZ
Nyní už víte jaké vybrat skateboard trucky, vraťte se zpět na našeho průvodce, nebo mrkněte například na náš nový článek věnovaný Elektrickým jednokolkám.

VRÁTIT SE ZPĚT NA PRŮVODCE VÝBĚREM SKATEBOARDU

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021