Chrániče na kolena - jaké vybrat

Vedle skateboardové helmy bychom neměli zapomenout také na chrániče na kolena, které někdy bývají doplněny chrániči dlaní a loktů. Skateboardisté se vymlouvají, že s chrániči mají omezený pohyb, to je sice částečně pravda, ale pokud se skateboardingem začínáte, rozhodně doporučujeme chrániče pořídit. Pády na asfaltu bolí trošku víc než například při snowboardingu na sněhu. 😉

My se nyní podíváme jak by se chrániče na kolena vhodné na skateboard měly vybírat.

Předtím, než si řekneme, jaké kolenní chrániče na skateboard jsou ideální, měli by jste si odpovědět na tyto otázky.

Mohlo by vás také zajímat.

K čemu mi chrániče na kolena budou?

Pokud budete správně vybírat, chrániče na kolena vás spolehlivě ochrání před odřeninami, naraženinami a také spáleninami.

Chrániče vám také dodají odvahu. Troufnete si na triky, ze kterých jste třeba měli strach. Při tréninku je to skvělý pomocník. 

Nemusíte mít stěstí jako kolega zde v gifu.

Jaké velikosti chráničů na kolena existují?

To může být závislé na samotném výrobci, ale zpravidla jsou velikosti chráničů rozděleny podle výšky jezdce do takovýchto velikostí. Můžete se setkat také s označením velikosti UNI. To znamená, že se daný výrobek vyrábí jen v jedné velikosti a velikost by měla vyznít už ze samotného názvu. Například dětské chrániče bývají takto označovány.

Jaké druhy vedle chráničů na kolena ještě existují?

Na trhu existují ještě loketní chrániče a chrániče zápěstí, které ocení i zkušení longboardisté, kteří chrániče využívají při sjezdech v zatáčkách. Jak už bylo zmíněno výše, pokud se skateboardingem začínáte, doporučujeme pořídit kompletní set chráničů včetně helmy. Ono vás to omezovat nebude, ba naopak dodá vám to odvahu a rychleji se budete učit. 😉

chranice na kolena kompletni set
Kompletní set chráničů od TSG

Jaké chrániče na skateboard jsou teda ideální?

Doporučené modely skateboardových chráničů.

Chrániče DNA WINE KNEE AND ELBOW PACK

Výrobce skateboardových desek D.N.A je tu s námi přes 20 let. Jejich rozšíření působnosti na chrániče se zdá jako logický krok.

Před sebou máte vysoce kvalitní profesionální chrániče s vnitřní výstelkou z pamětové pěny a opasky z neoprénu a lycry k zajistění maximálního komfortu při jízdě. Součástí balení jsou chrániče kolen a loktů. Pro komplexní ochranu doporučujeme dokoupit ještě chrániče zápěsti.

Naše hodnocení
Ochrana 90%
Praktičnost 80%

Chrániče TSG - JUNIOR SET

Pokud sháníte chrániče pro synátora, mrkněte na tento set. Součástí balení je chránič kolen, zápěstí i loktů. 

TSG je firma skládající se z profesionálních skateboardistů, snowboardistů, freeskierů a BMX driverů. Tato partička vyvíjí helmy a ochrané prostředky, přesně tak jak, by to uživatel chtěl. Mrkněte na jejich stránky

Zpracování je na velmi vysoké úrovni. Chrániče loktů jsou dokonce vyztuženy slitinou.

Naše hodnocení
Ochrana 95%
Praktičnost 95%

Chrániče TSG - KNEE FORCE II

Chrániče na kolena od TSG pro opravdu maximální ochranu. Jsou o něco objemnější než běžné chrániče a hodí se na extrémnější jízdu, například na rampách a v bazénku. Při pádu lehce rampu sklouznete po kolenou. Mají ergonomický tvar a jsou vyrobeny z kvalitního prodyšného materiálu.

Naše hodnocení
Ochrana 100%
Praktičnost 85%

KAM DÁL?

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021