Chcete si pořídit snowboard od značky Burton, ale přijde vám zbytečné platit za značku? Dáme vám několik důvodů, proč to zbytečné není.

burton-snowboard-logo

 

Snowboard Burton

Jestli patříte do skupiny lidí, kterým se zalíbila deska od Burtonu, čtětě dále. Povíme vám, proč vybrat pravě Snowboard Burton.

Burton snowboards  vznikl v roce 1977. Zakladatelem byl Jake Burton Carpenter. Nejdříve začínal v garáži, ale firma se velmi rychle rozrostla. Od začátku svého působení se  zabývá snowboardy, komplety, ale i botami, oblečením a doplňky. Firma má sidlo ve Vermontu. Jake Burton  vedl firmu se svojí ženou, která se na vedení podílela do roku 1983.

Úspěchů má za sebou Burton Snowboards opravdu dost.

  1. Snowboardy Burton patří dneska k největším výrobcům snowboardových desek na světě.
  2. Burton má díky obrovské popularitě zhruba 33% podíl na světovém trhu.
  3. Burton a jejich snowboardy také stály u zrodu snowboardingu a byli jedni z prvních výrobců na světě. – sami se můžete přesvedčit, jak kluci napodobovali a do Čech tahali snowboardy právě této značky. Více v článku Vznik snowboardingu v Československu.
  4. Od Burtonu můžete pořídit i vázání nebo celý komplet, nespecializují se tedy jenom na desky.
  5. Burton svojí výrobu nedrží jen v Asii, jako většina výrobců v dnešní době (made in china). Vyrábí desky po celém světě a snaží se výrobu udržet i Evropě.
  6. Burton vlastní hromadu dalších menších značek, které spadají pod jeho křídla.) (R.E.D, Anon, Analog, Gravis.) V roce 2005 Burton provedl odvážný krok a koupil značku Forum snowboards.
  7. Protože Burton vznikl v Americe, v roce 2008 měl na tamním trhu podíl zhruba 60% z veškerého snowboardového vybavení.

KOUPIT BURTON SNOWBOARD – BOARDSTAR.CZ

Použité technologie

Prkna od Burtonu jsou tu s námi už 40 let. Prkna proto také prošly hromadou  úprav. Nyní většina snowboardů Burton používají tyto patentované technologie.

FSC™ Certified Super Fly® 800G Core:

Snowboard Burton má celodřevěné jádro s vertikálním sendwichem měkčích a tvrdších kusů dřeva má za následek lehčí, pružnější a odolnější jádro.

Dualzone™ EGD™:

U hran je dřevo poskládané ve dvou kontinuálních řadách kolmo ke zbytku jádra pro větší sílu při odrazu a lepší držení při jízdě po hranách.

Biax™ Fiberglass:

Laminace, uspořádaná ve dvou řadách tak, aby prkno odpouštělo více chyb.

The Channel™:

Rychlý, snadný a velmi přesný systém pro nastavení vázání (funguje s vázáním většiny výrobců vázání, ne jen Burton).

Squeezbox technologie:

Díky této vychytávce můžete na všech deskách od Burtonu využívat energie hromadící se pod vašima nohama. Pomůže vám to  k vyšším skokům a lepší manévrovatelnosti při odrazech. Jednoduše laicky řečeno – prkna jsou velmi pružná. 

 

Ve videu můžete vidět struktruru prkna, můžete si všimnout, že místy je jádro desky tenčí, než jinde.

Burton Name Dropper

Abychom to shrnuli, osobně vám doporučuji Burton Name Dropper. A to z několika důvodů. Jde zřejmě asi o technologicky nejdokonalejší snowboard od Burtonu, který byl kdy vyvinut. Například: Frostbite hrany, díky kterým skvěle drží na ledových plotnách. Channel, díky kterému máte neomezené možnosti nastavení postoje. Squeezebox, triax vlákna  a spoustu dalších technologií. Prkno je velmi hravé a vhodné pro všechny styly jízd. Díky technologii Pro-tip Má úplně špičkový pop, neznám prkno, které by tohle zvládalo lépe. Ale určitě něuděláte chybu kterýmkoliv jiným prknem od Burtonu.

snowboard burton

Burton Name Dropper

 
Za BURTON snowboard jezdí spousta špičkových jezdců, mezi ně patří například i Shaun White.
 
Snowboard bychom měli vybírat podle těchto základních parametrů, více informací v článku – SNOWBOARD.
Pokud si chcete Snowboard vybrat od základů, včetně vlastního vázání a bot, doporučujeme přejít na  našeho průvodce, kde najdete i porovnávací tabulky různých typů desek –  JAK SESTAVIT SNOWBOARD.
Pokud sháníte speciálně prkno do prašanu zkuste našeho průvodce výběrem  – FREERIDE PRKNA .
 Jestliže si doma chcete navoskovat snowboard, nebo nabrousit hrany, zkuste také náš článek věnovaný –  PÉČI O PRKNO.
  [tawkto]
 

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

PLATNÝ POUZE DO KONCE MĚSÍCE!

bs10v1021

10% SLEVOVÝ KÓD PRO TEBE

bs10v1021